нас уже
4524
 
  UA   RU
 
ОГОЛОШЕННЯ Керівництво Знай наших
  ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ

Місія, завдання та форми діяльності
Наша історія
Відзнаки
Наглядова Рада
Експертна рада
Наші партнери
Золота медаль
Новини
ЗМІ про нас
Фотоальбом
Приєднатися
Контакти

  ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ

  Служба підписки на Вісник обдарованої молоді

E-mail:
Ваше ім'я:
 

  ДІЯЛЬНІСТЬ

Законодавство

  ФАЙЛОВИЙ АРХІВ

Видання союзу обдарованої молоді
Науково-популярний журнал КРАЇНА ЗНАНЬ
01.1 Математика
01.2 Фізика
01.3 Астрономія і космонавтика
01.4 Інформатика
02 Хімічні науки
03 Біологічні науки
04 Геологічні науки
05 Технічні науки
07 Історичні науки
08 Економічні науки
09 Філософські науки
10 Філологічні науки
11 Географічні науки
12 Юридичні науки

Реклама:

Ви знаходитесь тут: Головна ›› 07 Історичні науки ›› Античні монети на пам'ятках черняхівської культури: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.04 (частина 9)

 

Античні монети на пам'ятках черняхівської культури: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.04 (частина 9)

 

РОЗДІЛ 4

 

АНТИЧНІ МОНЕТИ ЯК ДЖЕРЕЛО РЕКОНСТРУКЦІЇ ЕКОНОМІКИ НОСІЇВ Черняхівської культури

 

Питання про роль римських монет в економіці черняхівської спільноти головним чином пов'язане з проблемою наявності грошового обігу. У роботі аналізуються основні функції римських монет: монети як засіб обігу, засіб платежу, засіб нагромадження, світові гроші, джерело ювелірного срібла.

Археологічно функція засобу обігу не простежується. На перший погляд, її можна підтвердити широким поширенням монет на території культури. Однак останній факт лише підтверджує активну участь монет у внутрішньоекономічному житті варварського населення, але не вирішує питання форми цієї участі. Однією з найважливіших функцій є функція накопичення, про яку свідчить металевий і кількісний склад скарбів. Формування скарбів мало вигляд накопичення, в першу чергу, срібла, а не грошових знаків, які застосовувалися в обігу. Не підтверджується висновок про функції римських монет, як засобу платежу у внутрішній торгівлі. Функція засобу платежу властива лише римським монетам, які брали участь у торговельних відносинах з Римською імперією. Починаючи з 330-х рр. н.е. це явище виникає в західних регіонах культури, де ці відносини були найбільш активні. У зоні активних торговельних відносин з Римською імперією римські монети набували також функції світових грошей. Однак, чим далі від римського лімесу на схід, тим значення цієї функції зменшувалося.

Очевидне використання римських монет як сировини для ювелірного виробництва. Поширеним явищем воно не стало, причиною чому була відсутність великого попиту на срібні вироби (в основному, використовувалися вироби з бронзи і заліза). Наявність у варварського населення срібних монет породило можливість виготовляти з них прикраси, а не навпаки. При цьому основними споживачами цих виробів була племінна верхівка.

Таке явище, як грошовий обіг, не могло виникнути в суспільстві, що не дозріло до цього економічно. Рівень економічного розвитку черняхівського населення/суспільства дозволяє говорити тільки про існування зачатків грошового обігу, що відповідає другому етапу суспільного розподілу праці. Панівною залишається мінова торгівля.

Проблему грошового обігу необхідно розглядати для кожного регіону окремо, з огляду на особливості розвитку черняхівської культури в кожному з них. Процес виникнення грошового обігу був найбільш активним по мірі наближення до кордонів Римської імперії (на території Північно-Західного Причорномор'я та Молдови). На Дніпровському Лівобережжі процес виникнення грошового обігу гальмувала значна віддаленість цього регіону від джерел постійного поповнення римськими монетами.

 

 
Існує щось рідкісніше, тонше, більш дивовижне, ніж обдарованість. Це здатність визнавати обдарованість інших.

Елберт ХАББАРД

  СЛОВО ГОЛОВИ СОЮЗУ
Вадим Герасимович

Будьмо собою і не зважаймо, що наш шлях крізь терни, адже він веде до немеркнучих зірок!

  ПРИЄДНАТИСЯ

Освіта та... новий погляд на освіту

Яндекс.Метрика

Освітній портал Коаліція українських неурядових організацій
Реклама:
    Copyright © 2005-2010 Офіційний сайт ВМГО "Союз обдарованої молоді" (СОМ) All rights reserved Cоздание сайтов