нас уже
4524
 
  UA   RU
 
ОГОЛОШЕННЯ Керівництво Знай наших
  ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ

Місія, завдання та форми діяльності
Наша історія
Відзнаки
Наглядова Рада
Експертна рада
Наші партнери
Золота медаль
Новини
ЗМІ про нас
Фотоальбом
Приєднатися
Контакти

  ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ

  Служба підписки на Вісник обдарованої молоді

E-mail:
Ваше ім'я:
 

  ДІЯЛЬНІСТЬ

Законодавство

  ФАЙЛОВИЙ АРХІВ

Видання союзу обдарованої молоді
Науково-популярний журнал КРАЇНА ЗНАНЬ
01.1 Математика
01.2 Фізика
01.3 Астрономія і космонавтика
01.4 Інформатика
02 Хімічні науки
03 Біологічні науки
04 Геологічні науки
05 Технічні науки
07 Історичні науки
08 Економічні науки
09 Філософські науки
10 Філологічні науки
11 Географічні науки
12 Юридичні науки

Реклама:

Ви знаходитесь тут: Головна ›› 12 Юридичні науки ›› Авторські права науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 (частина 9)

 

Авторські права науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 (частина 9)

6. Вважаємо необхідним забезпечити право НПП вносити відповідні зміни у свій науковий твір, змінювати назву та відзивати його. Способом вирішення можливих спорів щодо здійснення таких суб’єктивних авторських прав НПП є укладання відповідного авторського договору між автором – НПП та роботодавцем.

7. Здійснення суб’єктивних авторських прав НПП ВНЗ, визначаємо як дії НПП ВНЗ, які спрямовані на реалізацію особистих немайнових та майнових авторських прав у будь-якій незабороненій законом формі, з метою досягнення відповідного наукового результату та забезпечення особистих немайнових та майнових прав творця.

8. Виходячи з того, що порядок створення об’єкта наукової творчості, з одного боку, регулюється нормами авторського права, а з другого – нормами трудового права, оптимальним порядком здійснення майнових авторських прав НПП є наступний: колективний договір, що встановлює основні гарантії у сфері творчої діяльності конкретного ВНЗ, трудовий договір або контракт як індивідуальний підхід стосовно організації творчої діяльності та авторський договір, який є основним способом урегулювання авторських правовідносин між роботодавцем і НПП, які відповідно до ч.2 ст.429 ЦК України є співвласниками об’єктів права інтелектуальної власності.

 

9. Договір про винагороду між автором і роботодавцем – це договір за яким одна сторона (творець – НПП ВНЗ) зобов'язується передати майнові права на об'єкт права інтелектуальної власності (науковий твір) відповідно до вимог другій стороні (роботодавцеві), а друга сторона зобов’язана виплатити НПП винагороду, розмір якої зумовлено цим договором. Об’єктом такого договору у сфері наукової творчості можна визначити те, з приводу чого він укладається, а саме майнові права на науковий твір і винагорода. Предмет цього договору є уступка майнового права на науковий твір і виплата винагороди за це.

10. В основу системи захисту авторських прав НПП ВНЗ мають бути покладені такі принципові положення:

для захисту авторських права НПП ВНЗ застосовуються загальні цивільно-правові засоби, спеціальні, визначені окремим нормативно-правовими актами та індивідуальні – цивільно-правовими договорами;

захист авторських прав НПП у мережі Інтернет здійснюється шляхом застосування програмних та правових способів захисту, виходячи з того, що програмні способи захисту не можуть існувати поза межами права, отже співвідношення та взаємозв’язок програмних та правових способів захисту суб’єктивних авторських прав творців, у мережі Інтернет є очевидним;

права та інтереси творця, не залежно від сфери його діяльності, повинні бути забезпечені в рівній мірі.

 

 
Існує щось рідкісніше, тонше, більш дивовижне, ніж обдарованість. Це здатність визнавати обдарованість інших.

Елберт ХАББАРД

  СЛОВО ГОЛОВИ СОЮЗУ
Вадим Герасимович

Будьмо собою і не зважаймо, що наш шлях крізь терни, адже він веде до немеркнучих зірок!

  ПРИЄДНАТИСЯ

Освіта та... новий погляд на освіту

Яндекс.Метрика

Освітній портал Коаліція українських неурядових організацій
Реклама:
    Copyright © 2005-2010 Офіційний сайт ВМГО "Союз обдарованої молоді" (СОМ) All rights reserved Cоздание сайтов